V18ZU1PX2855
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
V18ZU1PX2855
Beschreibung:
VARISTOR 18V 250A DISC 7MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 16.2 V
Capacitance @ Frequency 2700 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Varistor Voltage (Max) 19.8 V
Series ZU
Energy 0.8J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 10 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 14 V
Current - Surge 250 A