V24C5E125BF3
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V24C5E125BF3
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 125W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.54" H (57.9mm x 36.8mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series MICRO (125W)
Power (Watts) 125 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 84.1%