V250LT2P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
V250LT2P
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 410V 1.2KA DISC 7MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 369 V
Capacitance @ Frequency 90 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 410 V
Varistor Voltage (Max) 451 V
Series LT
Energy 21J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 330 V