V28A24M200BS3
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V28A24M200BS3
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 200W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.50" H (116.8mm x 55.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 8.33A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series Maxi (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 86%