V28B12C125BS2
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V28B12C125BS2
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 125W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10.4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series MINI (125W)
Power (Watts) 125 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 80.8%