V375B8M200B3
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V375B8M200B3
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 8V 200W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 425V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 250V
Series MINI (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 84.2%