V375C12T150BL
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V375C12T150BL
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 150W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 425V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 250V
Series MICRO (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 86.6%