V375C3V3M50BG
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V375C3V3M50BG
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 425V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.65" H (57.9mm x 36.8mm x 16.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 15.15A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 250V
Series MICRO (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 77%