V390ZS05
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
V390ZS05
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 390V 400A DISC 5MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 351 V
Capacitance @ Frequency 80 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 390 V
Varistor Voltage (Max) 429 V
Series ZS
Energy 10J
Package / Case Disc 5mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 250 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 330 V
Current - Surge 400 A