V68ZC10P
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
V68ZC10P
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
VARISTOR 68V 1KA DISC 14MM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 61.2 V
Capacitance @ Frequency 3870 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Varistor Voltage (Max) 74.8 V
Series ZC
Energy 13J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 40 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 56 V