V7-1D10D8
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Produkt-Nr.:
V7-1D10D8
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V
Auf Lager : 1050
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Position 0.579" (14.7mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Release Force 25gf
Ingress Protection -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Round (Pin Plunger)
Current Rating (Amps) 1A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Chassis Mount
Mechanical Life 10,000,000 Cycles
Product Status Active
Series V7
Switch Function On-Mom
Operating Force 150gf
Overtravel 0.050" (1.27mm)
Voltage Rating - AC 125 V
Electrical Life 100,000 Cycles
Mfr Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Pretravel 0.047" (1.2mm)
Features -
Package Bulk
Base Product Number V7-1
Differential Travel 0.010" (0.25mm)