V72A28E400BS
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
V72A28E400BS
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 28V 400W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 110V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 14.29A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series Maxi (400W)
Power (Watts) 400 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 88.4%