VBM211C-75
Cinch Connectivity Solutions
Produkt-Nr.:
VBM211C-75
Beschreibung:
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB
Benutzer handbuch
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Center Contact Material Phosphor Bronze
Ingress Protection -
Mating Cycles 500
Voltage Rating 500 V
Product Status Active
Includes 3 pcs - 1 Connector, 1 Lockwasher, 1 Nut
Number of Ports 1
Mfr Cinch Connectivity Solutions
Connector Type Jack, Female Socket
Features Board Lock
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Insertion Loss 0.20dB
Mounting Type Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Fastening Type Bayonet Lock
Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Series -
Cable Group -
Body Material Zinc Alloy
Connector Style BNC
Housing Color Silver
Shield Termination Solder
Package Bulk
Body Finish Nickel
Impedance 75Ohm
Contact Termination Solder
Frequency - Max 1 GHz