VC20M00140KBA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
VC20M00140KBA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
VARISTOR 22V 200A 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 19.8 V
Capacitance @ Frequency 800 pF @ 1 kHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Varistor Voltage (Max) 24.2 V
Series -
Energy 0.5J
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 200 A