VDRS-60-48
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VDRS-60-48
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 60W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cULus, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 3.90" L x 1.57" W x 3.54" H (99.0mm x 40.0mm x 90.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.25A
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 88 ~ 264 VAC
Series VDRS-60 (60W)
Power (Watts) 60W
Efficiency 86%