VE-21B-EV-S
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
VE-21B-EV-S
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 95V 150W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 95V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 1.80" W x 0.52" H (116.8mm x 45.7mm x 13.2mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.58A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21V
Series VE-200™ (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 88%