VFK600-D48-S28
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VFK600-D48-S28
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 28V 700W
Auf Lager : 32
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications -
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.84" L x 4.99" W x 1.54" H (199.1mm x 126.8mm x 39.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series VFK600 (700W)
Power (Watts) 700W
Type Enclosed
Efficiency 91%