VHT100M350
NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
VHT100M350
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL
Auf Lager : 456
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.417" (36.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 350 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series VHT
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 100 µF