VJ0603A2R7DNCAJ
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ0603A2R7DNCAJ
Beschreibung:
CAP CER 2.7PF 200V 0603 EPOXY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series VJ Non-Magnetic, Epoxy
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2.7 pF