VJ0603D680GLCAJ
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ0603D680GLCAJ
Beschreibung:
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 68 pF