VJ0805A101FXBMC
Vishay Vitramon
Produkt-Nr.:
VJ0805A101FXBMC
Hersteller:
Vishay Vitramon
Beschreibung:
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series VJ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 100 pF