VKA100LS15C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
VKA100LS15C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 15V 100W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.53" H (61.0mm x 57.9mm x 13.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 6.7A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series VKA100xSC (100W)
Power (Watts) 100 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 89%