VLD25-300-DIP
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
VLD25-300-DIP
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
LED SUPPLY CC BUCK 3.3-36V 300MA
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 46V
Approval Agency CE, EN, IEC
Topology Buck
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.90" L x 0.40" W x 0.37" H (22.9mm x 10.2mm x 9.5mm)
Product Status Active
Weight 0.009 lb (4.08 g)
Current - Output (Max) 300mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 5.5V
Series VLD25-DIP
Power (Watts) 11 W
Type Constant Current
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 95%
Voltage - Output 3.3 ~ 36V