VN7140ASTR
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
VN7140ASTR
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC PWR DRIVER N-CHANNEL 1:1 8SO
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 4V ~ 28V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 140mOhm
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Output (Max) 8A
Number of Outputs 1
Series VIPower™
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage, UVLO
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)