VND5E025BKTR-E
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
VND5E025BKTR-E
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
PowerSSO-24
Beschreibung:
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO24
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 4.5V ~ 28V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 25mOhm (Max)
Supplier Device Package PowerSSO-24
Current - Output (Max) 43A
Number of Outputs 2
Series VIPower™
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage
Package / Case 24-PowerBSOP (0.295", 7.50mm Width)