VND5T100LAJTR-E
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
VND5T100LAJTR-E
Paket:
PowerSSO-12
Beschreibung:
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO12
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 8V ~ 36V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 100mOhm
Supplier Device Package PowerSSO-12
Current - Output (Max) 16A
Number of Outputs 2
Series Automotive, AEC-Q100, VIPOWER™
Fault Protection Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature
Package / Case 12-LSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad