VNQ7E100AJTR
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
VNQ7E100AJTR
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
PowerSSO-16
Beschreibung:
IC PWR DRVR N-CHAN 1:1 PWRSSO16
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Output Type N-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 4V ~ 28V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 100mOhm
Supplier Device Package PowerSSO-16
Current - Output (Max) 7.5A
Number of Outputs 4
Series Automotive, AEC-Q100, VIPOWER™
Package / Case 16-PowerLFSOP (0.154", 3.90mm Width)