VPS20-8800-B
Triad Magnetics
Produkt-Nr.:
VPS20-8800-B
Hersteller:
Triad Magnetics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 175VA CHAS MT
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 95.25mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 79.50mm L x 71.37mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 17.6A, Series 8.8A
Weight 5.5 lbs (2.5 kg)
Primary Winding(s) Dual
Series Chassis Mount: World Series™
Type Laminated Core
Power - Max 175VA
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 10V, Series 20V