VPS230-110
Triad Magnetics
Produkt-Nr.:
VPS230-110
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 25VA CHAS MT
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 58.67mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 50.80mm L x 49.28mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 220mA, Series 110mA
Weight 1.3 lbs (589.7 g)
Type Laminated Core
Power - Max 25VA
Mfr Triad Magnetics
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 115V, Series 230V