VPS28-1500-B
Triad Magnetics
Produkt-Nr.:
VPS28-1500-B
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 43VA CHAS MT
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 68.33mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 58.67mm L x 50.80mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 3A, Series 1.5A
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Type Laminated Core
Power - Max 43VA
Mfr Triad Magnetics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 14V, Series 28V