VPT12-13300
Triad Magnetics
Produkt-Nr.:
VPT12-13300
Hersteller:
Triad Magnetics
Beschreibung:
PWR XFMR TORO 160VA CHAS MT
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style Wire Leads
Height - Seated (Max) 52.0mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 103.00mm Dia x 48.00mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 26.6A, Series 13.3A
Weight 3.6 lbs (1.6 kg)
Primary Winding(s) Dual
Series Chassis Mount: World Series™
Type Toroidal
Power - Max 160VA
Mfr Triad Magnetics
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 6V, Series 12V