VSE1C271MCB6309ER
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
VSE1C271MCB6309ER
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V SMD
Auf Lager : 750
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Ratings -
Series VSE
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 5.8 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 270 µF