VTM48EH040M025B00
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
VTM48EH040M025B00
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 83W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 55V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.87" L x 0.65" W x 0.26" H (22.0mm x 16.5mm x 6.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 26V
Series VI Chip® VTM®
Power (Watts) 83 W
Type Voltage Transformation Module
Package / Case Module
Efficiency 93%