VY2152M29Y5VS6UV0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
VY2152M29Y5VS6UV0
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 300VAC Y5V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 300VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Active
Ratings X1, Y2
Series VY2
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 pF