W3L16C155KAT1A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
W3L16C155KAT1A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0612
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series IDC, W
Package / Case 0612 (1632 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1.5 µF