W77L058A25PL
Nuvoton Technology Corporation
Produkt-Nr.:
W77L058A25PL
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44PLCC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8051
Speed 25MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 36
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series W77
Package / Case 44-LCC (J-Lead)
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size 32KB (32K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V