W77L532A25DL
Nuvoton Technology Corporation
Produkt-Nr.:
W77L532A25DL
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 40DIP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8051
Speed 25MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 32
Peripherals POR, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series W77
Package / Case 40-DIP
Core Size 8-Bit
Mfr Nuvoton Technology Corporation
Connectivity EBI/EMI, Serial Port
Program Memory Size 128KB (128K x 8)
Data Converters -
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.7V ~ 5.5V