WCB15FBR330
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WCB15FBR330
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 0.33 OHM 1% 15W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 mOhms
Series WCB
Power (Watts) 15W