WCB15JB4K00
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WCB15JB4K00
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 4K OHM 5% 15W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 1.875" L x 0.500" W (47.63mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4 kOhms
Series WCB
Power (Watts) 15W