WCB25JB200R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WCB25JB200R0
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 200 OHM 5% 25W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.539" (13.68mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.500" L x 0.500" W (63.50mm x 12.70mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 Ohms
Series WCB
Power (Watts) 25W