WFH90L470J
Ohmite
Produkt-Nr.:
WFH90L470J
Hersteller:
Ohmite
Beschreibung:
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 90W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 220°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.496" (12.60mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.756" L x 2.008" W (70.00mm x 51.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Mounting Feature Flanges
Resistance 470 Ohms
Series WFH
Power (Watts) 90W