WK73R2BTTD1781D
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
WK73R2BTTD1781D
Beschreibung:
RES 1.78K OHM 0.5% 1W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.78 kOhms
Series WK73R
Power (Watts) 1W