WLA16P-6H162100A00
SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
WLA16P-6H162100A00
Hersteller:
SICK, Inc.
Beschreibung:
PHOTOELECTRIC SENSORS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP66, IP67, IP69
Response Time 500µs
Sensing Distance 0" ~ 393.701" (0m ~ 10m)
Output Configuration Push-Pull, NPN/PNP
Sensing Method Retroreflective
Light Source Red (635nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series W16
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr SICK, Inc.
Cable Length 196.85" (5m)