WSL2010R0576FEA18
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
WSL2010R0576FEA18
Beschreibung:
RES 0.0576 OHM 1% 1W 2010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 57.6 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 1W