WT18-3P610S30
SICK, Inc.
Produkt-Nr.:
WT18-3P610S30
Hersteller:
SICK, Inc.
Beschreibung:
PHOTOELECTRIC SENSORS
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP65
Response Time 700µs
Sensing Distance 0.394" ~ 27.559" (10mm ~ 700mm)
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Proximity, Background Suppression
Light Source Infrared (870nm)
Product Status Obsolete
Connection Method Connector
Series W18-3
Voltage - Supply 10V ~ 30V