WW10FT100K
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WW10FT100K
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 100K OHM 1% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 kOhms
Series WW
Power (Watts) 10W