WW4JB270R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WW4JB270R
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 270 OHM 5% 4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.86mm x 17.78mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 270 Ohms
Series WW
Power (Watts) 4W