WW5JB25R0
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WW5JB25R0
Beschreibung:
RES 25 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 25 Ohms
Series WW
Power (Watts) 5W