WWF2AJT150R
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
WWF2AJT150R
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 150 OHM 5% 2.5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.550" L (3.96mm x 13.97mm)
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Series WW
Power (Watts) 2.5W