X9260US24-2.7
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
X9260US24-2.7
Paket:
24-SOIC
Beschreibung:
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 256
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 24-SOIC
Series XDCP™
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply ±2.7V ~ 5.5V